خبر

همایون حائری در سفر به اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: در تعرفه برق مصرفی خانوارها در سال آینده افزایشی اعمال نمی‌شود اما قرار است یارانه‌هایی که به بخش خانگی اختصاص می‌یابد به صورت عادلانه محاسبه شده و این یارانه به مشترکان کم مصرف بهینه مصرف‌کننده اختصاص پیدا کند.

وی تصریح کرد: تقسیم عادلانه یارانه‌های بخش برق در تعرفه سال آینده مورد توجه قرار می‌گیرد به گونه‌ای که مشترکانی که الگوی مصرف را رعایت کنند، از این یارانه‌ها بیشتر بهره‌مند خواهند شد.

معاون وزیر نیرو گفت: وزارت نیرو در تلاش است تا خانوارها سطح الگوی مصرف انرژی را مراعات کنند تا یک مشترک خانگی با حفظ رفاه و رفع نیاز خود بتواند از برق بهره‌مند شود.

حائری افزود: مشترکانی که بالاتر از الگوی مصرف انرژی برق مصرف کنند، یارانه کمتری گرفته و یا برای پرمصرف‌ها قطع یارانه هدف‌گذاری شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: امیدواریم خانوارهایی که الگوی مصرف را رعایت می‌کنند کمترین دغدغه در این زمینه داشته باشند.

حائری در مورد تأمین سوخت دوم نیروگاه‌ها نیز اضافه کرد: با همکاری مناسب وزارت نفت و نیرو به موقع شاهد تأمین سوخت دوم و جایگزین نیروگاه‌ها هستیم تا در زمستان برای تولید برق مشکلی نداشته باشند.

وی بیان کرد: به اندازه کافی در نیروگاه‌ها ذخیره سوخت جایگزین و دوم انجام شده و تمام نیروگاه‌ها در صورت قطع برق مشکلی از لحاظ فعالیت نخواهند داشت.

مدیرعامل شرکت توانیر ادامه داد: تلاش وزارت نیرو بر این است تا هم اکنون با برنامه‌ریزی‌هایی که آغاز کرده، سعی می‌کند تا قطعی برق در تابستان سال آینده نداشته باشیم و با ورود نیروگاه‌های در حال تکمیل به مدار مشکل احتمالی نیز به سرعت رفع شود.


تعداد بازدید : 47
نوشته شده در تاريخ سه شنبه 21 دی 1400 توسط بهار
صفحات وبلاگ
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : Tem98.Ir| قدرت گرفته از بلاگ یو